JAK URZĄDZIĆ MAŁĄ ŁAZIENKĘ – 10 PRAKTYCZNYCH PORAD

Małe przestrzenie, duży problem? Nie z nami! 10 praktycznych porad jak urządzić mała łazienkę to klucz do funkcjonalnej i pięknej przestrzeni. Sprawdź już dziś i zrelaksuj się w swoim domu!

1. PRYSZNIC

Zamiast wanny wybierz do łazienki kabinę prysznicową.. Nie zabierze on metrażu, który jest niezwykle ważny w takiej przestrzeni

2. BRODZIK 

Zrezygnuj z brodzika. Rozwiązanie typu walk-in z odpływem liniowym nie tylko optycznie powiększy wnętrze, ale pozwala też łatwiej utrzymać czystość. W towarzystwie szklanych drzwi prysznicowych, o gładkiej powierzchni i bez wyraźnych podziałów nada eleganckiego i minimalistycznego charakteru.

3. KOLORYSTYKA

Decydując się na jasne kolory, zapewniamy sobie przytulne wnętrze, które od samego wejścia będzie wydawało się większe. Kiedy zabawimy się podziałem kolorystycznym, możemy wizualnie zmienić proporcje projektowanej stry i stworzyć wrażenie większego metrażu. 

4. OTWARTE PÓŁKI

Planując szafki w łazience nie zamykaj wszystkiego! Zostaw część półek odkrytych. Pozwól swojej przestrzeni otworzyć się na Ciebie i Twoje potrzeby 🙂

5. LUSTRA

Duże lustro to must have w takim wnętrzu! Zamontuj je i zobacz jak dzieje się magia!

6. UMYWALKA

Zrezygnuj z szafki pod umywalką i postaw na umywalkę wolnostojącą, która nie tylko da Ci dodatkowe m2 w łazience, ale również stanie się niezwykle eleganckim dodatkiem!

7. OŚWIETLENIE

Dobre oświetlenie to podstawa nie tylko w łazience. Jednak w tak małych przestrzeniach jest to kluczowy element, którego nie może zabraknąć. Zdecyduj się na kilka punktów świetlnych – optycznie dodasz cennych centymetrów. Kiedy połączysz to z liniowym oświetleniem pod prysznicem, otrzymasz designerki efekt, którego każdy Ci pozazdrości!

8. DODATKI

Postaw na minimalistyczne dodatki! Subtelny dozownik do mydła, czy proste w bryle wieszaki na ręczniki? Zdecydowanie tak! Zachowaj spójność z zaprojektowanym stylem we wnętrzu. 

Pamiętaj, że nic tak nie zabiera wizualnie metrażu we wnętrzu jak duża ilość dodatków, szczególnie niedobranych stylem do wnętrza. Im mniej, tym lepiej! 

9. DRZWI

Kiedy zamontujesz gładkie drzwi bez dodatkowych podziałów i nadasz im koloru Twoich ścian, staną się integralną częścią wnętrza. Staną się niczym klamra do gotowego projektu Twoich marzeń!

10. PRZECHOWYWANIE

Jeśli możesz, wszystkie potrzebne przedmioty codziennego użytku, kosmetyki, akcesoria i środki czystości schowaj do zamkniętych szafek. Zachowasz czystą przestrzeń, której nic nie będzie zakłócać. Minimalizm to świetne rozwiązanie!