SPOSÓB NA MAŁĄ ŁAZIENKĘ

Urządzenie małej łazienki to niejednokrotnie spore wyzwanie. Dlaczego? Taką przestrzeń dość ciężko jest zaprojektować, by była funkcjonalna, a przy tym wyglądała atrakcyjnie. 

 

Poniżej kilka sprawdzonych sposobów na urządzenie małej łazienki!

SZTUKA ILUZJI – ZABAWA WIELKOŚCIĄ I WZOREM

 

Nie trzeba szukać magicznych sposobów, aby uzyskać optycznie większą łazienkę. 

Wystarczy zastosować tych kilka zasad przy układaniu płytek:

  • duże płytki na podłodze pozwolą zmniejszyć ilość linii fug, co da wrażenie większej powierzchni podłogi
  • małe płytki na ścianach sprawią, że łazienka wyda nam się większa
  • ułożenie płytek na ścianach tylko do pewnej wysokości – to prosty sposób na uzyskanie optycznie wyższego pomieszczenia i nadanie wnętrzu lekkości, bez jego zbędnego przytłoczenia i zamknięcia
  • unikanie wizualnego bałaganu w wyborze faktur, wzorów i kolorów płytek, pozwoli na zachowanie spójności, a w efekcie elegancki odbiór tej strefy

ODSTAJĄCE ELEMENTY NA ŚCIANACH – ZREZYGNUJ JEŚLI MOŻESZ!

 

W małej łazience odstające od ścian elementy, takie jak półki, wieszaki, uchwyty, szafki, itp. dają wrażenie natłoku, zagracenia i ciężkości. Jeśli to możliwe warto z tego zrezygnować na rzecz przemyślanych i funkcjonalnych zamykanych szafek, które nadadzą wnętrzu również bardziej eleganckiego wyrazu.

 

DODAJ WNĘTRZU KILKUNASTU CM

 

Spytacie jak? Jest na to łatwy sposób. W strategicznym miejscu, np. na wprost wejścia od łazienki wystarczy zamontować duże lustro. Doda ono optycznie wnętrzu kilkunastu cm, sprawiając, że nie będziemy czuć się jak zamknięci w klatce. Montaż lustra na równi z płytkami, również ograniczy ilość dodatkowych podziałów we wnętrzu.

 

MĄDRE PRZECHOWYWANIE

 

W małych przestrzeniach niezwykle istotne jest zastosowanie funkcjonalnych rozwiązań. Łazienka to miejsce, gdzie potrzebujemy sporo miejsca do przechowywania. Mamy w końcu do ukrycia nie tylko proszki do prania, ale również kosmetyki, produkty higieny osobistej, itp. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie przestrzeni pod umywalką czy nad pralką i zamontowanie tam szafek, które pomieszczą wszystkie te rzeczy. Jeśli brakuje Ci miejsca na kosmetyki, sprawdzi się tu szafka z lustrem, którą możesz powiesić nad umywalką – 2 w 1!

 

OŚWIETLENIE MA ZNACZENIE!

 

Dobre oświetlenie to podstawa nie tylko w łazience. Jednakże to tu jest ono niezwykle istotne. Warto skupić się na 3 punktach świetlnych, które pozwolą zapewnić dobre światło, w trochę rozproszonej formie: główne, światło w strefie kąpielowej i oświetlenie lustra. Dzięki ich rozdzieleniu i możliwości włączenia każdego punktu osobno, zyskamy możliwość dostosowania ilości światła do naszych potrzeb. Jako oprawy oświetleniowe doskonale sprawdzą się w małych łazienkach plafony lub listwy sufitowe, które nie zajmują zbyt wiele miejsca.

 

PRYSZNIC CZY WANNA?

 

W małych łazienkach nie musisz rezygnować z wanny. Dobrze jest jednak zadbać o odpowiedni parawan do wanny, który zabezpieczy łazienkę przed jej zalaniem podczas kąpieli. 

Jeśli jednak decydujemy się na prysznic, świetnym rozwiązaniem będzie prysznic typu walk-in. Dlaczego? Taki prysznic, nie dominuje nad przestrzenią, nadając jej lekkiego charakteru w odbiorze, dodatkowo nie zamyka nam przestrzeni i ogranicza wprowadzenie dodatkowych podziałów we wnętrzu.

 

UŁATW SOBIE SPRZĄTANIE I DODAJ ELEGANCJI WNĘTRZU

 

Montaż podwieszanej miski ustępowej nada wnętrzu odrobiny elegancji, ale przede wszystkim ułatwi sprzątanie. Jeśli dodamy do tego podwieszaną szafkę pod umywalką otrzymamy spójny wygląd wnętrza. 


Korzystając z tych kilku porad na pewno Twoja łazienka zyska wizualnie. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy, zapraszamy do naszej pracowni! Chętnie pomożemy Ci stworzyć funkcjonalną łazienkę Twoich marzeń, nawet małych rozmiarów!