FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA PRZEZ INWESTORÓW

W Q2Design zajmujemy się projektowaniem aranżacji wnętrz i wykończeniem pod klucz. Dostosowujemy ofertę do potrzeb Inwestorów, by maksymalnie odpowiedzieć na ich potrzeby i sprostać oczekiwaniom. Dlatego wychodząc naprzeciw Inwestorom, przygotowaliśmy listę najczęściej zadawanych pytań.

FAQ

1. Czy zajmujecie się mieszkaniami w stanie deweloperskim czy tylko z rynku wtórnego?

Oczywiście! Mieszkania w stanie deweloperskim stanowią większość wśród projektowanych przez nas mieszkań. Mamy doświadczenie w realizowaniu projektów zarówno na rynku deweloperskim, jak i wtórnym. 

2. Czy wykańczacie również domy w stanie deweloperskim?

Tak. Czy to dom, czy mieszkanie – w każdym z nich wyczarujemy piękne wnętrza.

3.Moje mieszkanie jest jeszcze w budowie. Czy mogę zacząć współpracę z Wami już teraz?

Jak najbardziej. Prace projektowe możemy rozpocząć jeszcze przed oddaniem mieszkania. Jeśli zabierzemy się za to odpowiednio wcześnie, w momencie oddania mieszkania do użytku będziemy mogli rozpocząć prace wykończeniowe i szybciej otrzymasz klucze do gotowego mieszkania. Pamiętaj, by dopytać o aktualnie dostępne u nas terminy prac projektowych i wykończeniowych przed podpisaniem umowy.

4. Czy mogę zamówić u Was sam projekt? Mam swoją ekipę wykończeniową, ale nie poradzę sobie z projektem.

Oczywiście! Poza pakietami wykończenia pod klucz w swojej ofercie posiadamy także możliwość wykonania jedynie projektu aranżacji wnętrz. W efekcie końcowym otrzymasz kompletną dokumentację projektową, która pozwoli Twojej ekipie wykończyć mieszkanie w zgodzie z założeniami projektowymi, a Ty będziesz mógł/mogła się cieszyć wymarzonymi wnętrzami!

5. Czy pakiet obejmuje meble na wymiar?

Nie. Pakiet nie obejmuje projektu mebli na wymiar. Otrzymasz jednak ogólne wymiary proponowanych rozkładów mebli oraz informacje dot. wybranych materiałów do ich wykonania. 

6. Czym jest pakiet wykończenia pod klucz?

Pakiet wykończenia pod klucz to oferta skomponowana tak, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby Inwestorów.  Zapewnia usługę projektowania oraz wykonawstwo w określonym zakresie prac i wybranych materiałach dostępnych w katalogu.

7. Posiadam już projekt od innego architekta. Czy mogę skorzystać z Waszych usług wykończenia pod klucz?

Tak! Jeśli posiadasz projekt od innego projektu możemy zająć się jego realizacją. Po zapoznaniu się z projektem przedstawimy Ci dedykowaną ofertę, która jest zależna od skomplikowania projektu i kompletu dokumentacji projektowej.

8. Czy mogę dobierać do projektu materiały spoza katalogu?

Nasze pakiety zostały stworzone tak, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom Inwestorów. Jeśli jednak, spośród naszych materiałów nie znajdziesz odpowiednich do Twojego wnętrza, możemy znaleźć propozycję spoza katalogu. Potraktujemy to jako oferta dodatkową, która może różnić się cenowo od określonej w katalogu.

9. Czy będę mógł/mogła zobaczyć materiały wchodzące w skład projektu?

Tak! Jedno ze spotkań z projektantem w trakcie pracy projektowej dedykowane jest prezentacji próbek materiałów wybranych do projektu Twojego wnętrza. Na tym spotkaniu masz możliwość fizycznie zobaczyć materiały, dotknąć ich i sprawdzić jak wyglądają pod różnym kątem, tak by wybrać te, które najbardziej będą odpowiadać na Twoje potrzeby.

10. Czy robicie też projekty tylko konkretnych pomieszczeń wskazanych przez Inwestora czy tylko całego mieszkania?

To Ty decydujesz w jakim zakresie chcesz z nami współpracować. Jeśli interesuje Cię tylko projekt wybranych pomieszczeń, możemy go dla Ciebie wykonać. 

Pamiętaj jednak, że ofertę wykończenia pod klucz mamy dostępną od powierzchni 45 m2. Oznacza to, że jeśli wybrane przez Ciebie pomieszczenia łącznie zajmą mniej niż 45 m2, będziemy mogli wykonać dla Ciebie jedynie projekt aranżacji wnętrz, bez wykończenia pod klucz.

11. Czy prowadzicie nadzór nad realizacją? Kto się tym zajmuje?

Prowadzimy nadzór autorski, który przeprowadzany jest przez projektanta prowadzącego. W trakcie całości prac wykończeniowych, nadzór nad realizacją prowadzony jest także przez naszego doświadczonego koordynatora prac wykończeniowych, który zadba, by Twoje mieszkanie było wykończone w zgodzie z najnowszą sztuką budowlana i w najlepszej technologii.

12. Jak długo trwa wykończenie mieszkania?

Wykończenie mieszkania to najdłuższy etap na naszej drodze do wymarzonych wnętrz. Bazując na naszym doświadczeniu określamy czas realizacji na 3 miesiące. Wszystko jest jednak zależne od dostępności materiałów i ekip budowlanych, dlatego dokładny termin ustalany jest po zakończeniu prac projektowych, przed przystąpieniem do realizacji.

13. Jak długo trwa zaprojektowanie mieszkania?

Czas projektowania uzależniony jest od skomplikowania projektu, decyzyjności inwestora oraz okresu oczekiwania na wyceny wykonawców. W mieszkaniach w podstawowym standardzie projektowym jest to ok, 1 – 2 miesięcy.

14. Czy pracujecie na modelu 3D?

Tak. Wybierając pakiet OPTIMUM będziesz miał możliwość zobaczyć swoje mieszkanie w finalnej aranżacji na modelu 3D.

Na modelu 3D pracujemy także, jeśli zdecydujesz się zrealizować z nami tylko projekt aranżacji, bez wykończenia pod klucz.

15. Co w momencie kiedy będę chciał/a dodać do projektu wybrane przez siebie materiały i dobrać dodatkowe usługi spoza katalogu?

Kiedy Twoje potrzeby będą mocno wykraczać poza zakres proponowany w naszych pakietach wykończenia pod klucz, możesz liczyć na przygotowanie ofert indywidualnej. Wtedy, w pierwszym kroku przygotujemy ofertę na projekt aranżacji wnętrz. Na bazie projektu, w kolejnym kroku wycenimy koszt materiałów i prac wykończeniowych. 


Doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważne jest, by mieć komplet informacji potrzebnych do podjęcia decyzji o wejściu we współpracę z daną pracownią. To dzięki temu zyskujemy pewność, że otrzymamy fachową pomoc w spełnieniu naszych marzeń o pięknych przestrzeniach, które z chęcią nazwiemy domem.

 

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące oferty, bądź chcesz poznać wycenę pakietów wykończenia pod klucz dedykowaną Twoim wnętrzom napisz do nas na adres: projekty@q2design.pl