ZATRZYMAJ WSPOMNIENIE LATA!

Lato to czas pełen radości, słońca i czasu spędzanego na świeżym powietrzu. Jednakże ten okres niezwykle szybko mija, co możemy zauważyć chociażby po krótszych dniach i chłodniejszych wieczorach. Jak zamknąć wspomnienie lata i cieszyć się nim dłużej?

Jest na to kilka prostych sposobów. Dzisiaj pokazujemy kilka z nich!

LETNI WYJAZD ZAMKNIĘTY W SŁOIKU

 

Wakacje w Chorwacji, na Karaibach czy nad Bałtykiem? Nieważne gdzie wyjeżdżasz, zapewne z urlopu i tak wrócisz z muszelkami własnoręcznie zbieranymi podczas długich spacerów po plaży. Warto ocalić je od zapomnienia i zbierania kurzu gdzieś w szufladzie z innymi “skarbami”. Jednym ze sposobów jest zamknięcie wspomnień w słoju. Przygotuj duży, ozdobny słój lub przezroczysty wazon, wsyp drobnoziarnistego piasku lub drobne kamyczki i ułóż odpowiadający Ci wzór z muszelek, by jak najbardziej wyeksponować swoje zbiory. Możesz dołożyć tam inne dodatkowe, zakupione elementy, jak np. miniaturowy statek, który podkreśli morski klimat dekoracji. 

Ustaw gotową dekorację na komodzie, bądź stoliku kawowym w salonie i ciesz się letnimi chwilami na dłużej. 

ROZŚWIETLONE WIECZORY NA BALKONIE

 

Choć lato ma się ku końcowi, nie musisz chować się w domu! Co powiesz na wieczór w letnim klimacie na balkonie czy tarasie? Brzmi nierealnie? W końcu wieczory już nie takie ciepłe… Wystarczy zaaranżować dobrze tą przestrzeń, by choć na chwile przedłużyć chwile przepełnione zapachami i letnimi doznaniami. Girlanda z lampek w towarzystwie papierowych lampionów, naturalne materiały, przytulne dodatki tworzące klimat, rośliny, beże i brązy w przeważającej ilości… Wystarczy dodać wygodny hamak, kilka poduszek, ciepły koc i efekt gotowy! A kiedy rozstawisz ekran z rzutnikiem, możesz na długo czerpać radość z letniego kina! 

OBRAZ PEŁEN WSPOMNIEŃ

 

Co powiesz na obraz DIY stworzony ze zdjęć zrobionych w trakcie urlopu? Możesz wykorzystać stare skrzydło okienne i umieścić na nim wywołane zdjęcia. Udekoruj ramę pojedynczymi muszelkami znalezionymi na plaży, bądź delikatnymi gałązkami ulubionych kwiatów. Możesz wykorzystać również ramki na zdjęcia z przezroczystym, szklanym tłem. Zawieszając na ścianie zdjęcia w takich ramkach uzyskasz efekt “zawieszenia”, który na pewno uatrakcyjni każdą ścianę!

LETNI BUKIET

 

Na koniec proponujemy prosty sposób na letni bukiet. Zamień zwykły wazon na duży słoik, do którego wsadzisz szklankę, którą wypełnisz wodą dla kwiatów. Przestrzeń między szklanką a słoikiem wypełnij plastrami cytryn i zalej wodą. Do przygotowanego wazonu wsadź ulubione kwiaty. Efekt Cię zaskoczy! Taki dodatek ożywi każde wnętrze!

 

Sprawdź nasze sposoby na dekoracje, które zatrzymają wspomnienie lata na dłużej. My bardzo lubimy takie projekty! A Ty, jaki masz sposób na zatrzymanie wspomnień?