10 NAJCZĘSTSZYCH PYTAŃ DO LEPSZEJ WSPÓŁPRACY Z PROJEKTANTEM WNĘTRZ

Projektowanie wnętrz i wykończenie ich pod klucz, niejednokrotnie tworzy przestrzeń dla naszych pytań, na które odpowiedzi warto jest poznać przed rozpoczęciem współpracy z architektem wnętrz. Przedstawiamy 10 najczęstszych pytań, które zadają nam Inwestorzy!

1. Na czym polega opcja wykończenia “pod klucz”?

Pakiety wykończenia pod klucz, to oferta dostosowana do potrzeb inwestorów, która zawiera określony zakres prac i materiałów do sprawnego przejścia przez etap projektowy i wykonawczy.

W skład pakietu wchodzi zarówno projekt wnętrza i dobór materiałów, jak i prace wykończeniowe z nadzorem, na podstawie zatwierdzonego projektu. 

Gdy wszystkie prace są zakończone, przekazujemy Ci klucze do Twojego mieszkania, byś mógł cieszyć się swoim wymarzonym wnętrzem!

2. Jak wygląda proces projektowy?

Proces projektowy możemy zamknąć w kilku prostych krokach:

  • KONTAKT Z PRACOWNIĄ: Podczas bezpłatnego spotkania (stacjonarnie/online) zaprezentujemy Ci katalog z oferowanymi materiałami oraz omówimy poszczególne etapy wspólnych spotkań. Postaramy się również zebrać jak najwięcej informacji, które pozwolą przygotować ofertę odpowiadającą Twoim potrzebom. Na tym etapie, ważne jest, byśmy otrzymali rzuty Twojego mieszkania, które stanowią bazę do naszych rozmów.
  • PODPISANIE UMOWY: Omówimy i określimy bazowy zakres prac, na podstawie którego będziemy mogli rozpocząć etap projektowy.
  • PROJEKT (3 SPOTKANIA): Rozpoczynając projekt, ustalamy najważniejsze dla Ciebie kwestie dotyczące funkcji, stylistyki i budżetu. Gdy zbierzemy wszystkie kluczowe informacje, przechodzimy do tworzenia projektu wnętrz. Omawiamy układy funkcjonalne, pokazujemy aranżację na modelu 3D, lub kompozycjach stylistycznych na rzutach 2D i dostosowujemy wnętrza do Twoich potrzeb.
  • WYBÓR MATERIAŁÓW: Na spotkaniach z naszymi projektantami będziesz miał szansę sprawdzić wszystkie wybrane materiały do Twojego projektu. 
  • ZAKOŃCZENIE PROCESU PROJEKTOWEGO: Po ukończeniu prac projektowych otrzymasz od nas pełną dokumentację projektową, przedstawiającą aranżację Twojego mieszkania.

 

 

3. Czy w trakcie prac wykończeniowych możliwa jest wizyta na budowie, celem weryfikacji postępów prac?

Tak, bez względu na to czy chcesz sprawdzić postęp prac na początku, czy na końcu prac wykończeniowych, w zakres naszej oferty wchodzą 2 spotkania na budowie w dowolnie wybranym terminie przez Inwestora.

 

 

4. Ile trwa proces projektowy?

Czas projektowania uzależniony jest od skomplikowania projektu, decyzyjności inwestora oraz okresu oczekiwania na wyceny wykonawców. W mieszkaniach w podstawowym standardzie projektowym jest to ok, 1-2 miesięcy.

 

 

5. Ile trwa wykończenie mieszkania?

Konkretny termin realizacji określany jest pod koniec projektowania, gdy będzie można ocenić jakie prace zostaną finalnie ustalone oraz jak skomplikowane będą końcowe założenia projektowe. Zakładamy, że w podstawowym zakresie projektowym czas wykończenia wnętrz o metrażu do 60 m2 to 3 miesiące.

 

 

6. Kiedy najlepiej zgłosić się do architekta wnętrz?

Możliwie jak najszybciej. Kiedy dokonasz zakupu mieszkania bądź domu od dewelopera, nie czekaj aż lokal zostanie oddany do użytku!

Umowę możemy podpisać od razu i rozpocząć prace projektowe jeszcze w trakcie budowy. Im wcześniej rozpoczniemy prace nad projektem aranżacji wnętrz, tym większa jest szansa na to, że wraz z oddaniem mieszkania do użytku będziemy mogli rozpocząć prace wykonawcze w Twoim mieszkaniu, a tym samym będziesz mógł cieszyć się swoimi wymarzonymi wnętrzami niedługo po otrzymaniu kluczy od dewelopera!

 

7. Wycena projektu i wykończenia pod klucz – jak mogę ją otrzymać?

Napisz do nas na adres mailowy: projekty@q2design.pl / poprzez aplikację Messenger lub formularz kontaktowy znajdujący się na stronie https://q2design.pl/kontakt/ lub zadzwoń- tel. 662 029 283.Opowiedz nam o swoim mieszkaniu, a my zajmiemy się resztą! Pamiętaj, by załączyć rzuty swojego mieszkania! Wycena zostanie przygotowana na bazie przedstawionego metrażu mieszkania.

 

8. Jakie są zalety wykończenia pod klucz?

  • DOŚWIADCZENIE I BEZPIECZEŃSTWO: Dzięki doświadczeniu naszego zespołu, zaprojektujemy Twoje mieszkanie zgodnie z założonym przez Ciebie budżetem.
  • JAKOŚĆ I PEWNOŚĆ: Proponujemy Ci sprawdzonych wykonawców, bezpieczne zakupy oraz nadzór nad pracami wykonawczymi. Na wszystkie nasze prace, jak i użyte materiały otrzymujesz 2 lata rękojmi. 
  • SPOKÓJ I CZAS: W naszej pracowni zobaczysz próbki materiałów zawartych w projekcie, nie tracąc cennego czasu na szukanie produktów w sklepach. To także zaoszczędzony czas w trakcie wykończenia mieszkania – wszystkiego dopilnujemy za Ciebie!
  • PLAN I OSZCZĘDNOŚĆ: Korzystając z pakietu zapłacisz aż o 15% mniej podatku VAT, niż w przypadku gdybyś wykończył mieszkanie na własną rękę.

 

 

9. Czy podczas pracy z pakietem wykończenia pod klucz mam możliwość wyboru materiałów tylko spośród dostępnych w katalogu OPTIMUM?

W trakcie prac projektowych nie musimy ograniczać się tylko do materiałach zawartych w katalogu. Jeśli masz upatrzone np. umywalkę, czy baterie prysznicowe, które chciałbyś zawrzeć w projekcie, daj nam o tym znać! Pamiętaj jednak, że koszt wykończenia w pakiecie może ulec zmianie. Przeliczymy wartość materiałów i kosztów montażu danego materiału przedstawimy Ci różnicę w kwocie, która będzie wykraczać poza zakres zawarty w katalogu.

10. Gdzie szukać inspiracji aranżacji wnętrz, którymi mogę przekazać moją wizję architektowi wnętrz?

Przystępując do prac projektowych z architektem wnętrz, istotne jest, by jasno przekazać swoją wizję na wymarzone wnętrza. Jak to zrobić? Najlepiej za pomocą gotowych zdjęć aranżacji dostępnych w internecie, zestawień kolorystycznych, które nam się podobają, zdjęć detali i innych rozwiązań, które mogą nas naprowadzić na ostateczną stylistykę projektowanych wnętrz. 

Śmiało można też wskazywać realizacje pokazane w portfolio projektanta i określić, które elementy nam odpowiadają, a których nie chcielibyśmy zawierać w projekcie. 


Jeśli masz pytania, na które nie odpowiedzieliśmy powyżej, skontaktuj się z nami! Chętnie z Tobą porozmawiamy i postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości! 

Przedstawimy Ci także naszą ofertę pakietów wykończenia pod klucz, a na spotkaniu w pracowni pokażemy jak wygląda współpraca z naszym teamem projektowym i wykonawczym.

Przyjdź do nas, zrealizujemy wspólnie Twoje marzenia o pięknych wnętrzach i sprawimy, że droga od zakupu do realizacji będzie krótka i przyjemna! 🙂